Domácí čistička odpadních vod

Příspěvky (4)
Sandra | 29.09.2014 11:22
Víte jak využít již vyčištěnou vodu z čistírny? http://www.cistickaodpadnichvod.cz/jak-vyuzit-vycistenou-vodu
konopa vladislav | 07.12.2014 13:08
hledam finančně dostupnou čističku odpadnich vod pro 2až5 osobs vypouštěnim na teren hadici,prosim o zděleníceny a rozměru
Redakce | 12.12.2014 15:53
Dobrý den, přehled čističek, jejich cen a technických parametrů najdete například na našem portálu HyperZboží.cz: http://www.hyperzbozi.cz/vysledek-hledani?q=%C4%8Disti%C4%8Dka%20odpadn%C3%ADch%20vod. Přejeme hezký den.
Pepa | 25.07.2019 11:02
Letos jsme si pořídili domácí ČOV od firmy AS vario. Čistírna vcelku bez problémů naběhla a začala pracovat. Pak ale manželka během jednoho víkendu vyprala asi osm praček a začal problém. Kultury bakterií jsem dodal nové a čovka se začala pomalu vzpamatovávat. Jenomže se v dosazovací části, kde by měla být již vyčistěná voda, začaly na hladině usazovat kaly. Po několika dnech se tam udělal škraloup 5-8 cm silný a v nastupujících vedrech začal pěkně smrdět. Máme čovku asi 3 metry od domu, protože jsme podlehli dílem ujišťování výrobce a dílem zkušeností jednoho uživatele nedaleko od nás, že čistička nesmrdí. Nátok je totiž opatřen protizápachovým poklopem a aktivační a dosazovací část už u fungující čovky nesmrdí. Na radu výrobce jsem čovku ze 3/4 vybral a napustil čistou vodou. Dosadil nové bakterie a vyměnil nevhodné prací prostředky (používali jsme gelové polštářky) za doporučené. Čistička naběhla, ale stále se v dosazováku usazují ony kaly. Nakonec jsem to vyřešil po svém. Protože z čovky vytéká čistá voda a obtěžuje nás pouze smrad ze zahnívajících kalů v dosazováku, opatřil jsem vrchní, pochozí poklop gumovým těsněním a máme klid. Jednou za sedm až deset dnů čovku otevřu a kaly vyberu a čovku vystříkám trochou vody. Myslím, že gumové těsnění by mělo být na poklopu už z výroby, protože usazování kalů na hladině dosazováku, jak jsem pochopil z diskuze se zástupcem výrobce, je dost častým problémem, vzniklým údajně používanými pracími a čistícími prostředky. Ty sice nemusejí devastovat bakterie v aktivační části, ale zaviňují nadnášení již odumřelých bakterií. Ty pak neklesají na dno, ale stoupají k hladině, kde se dál rozkládají. Utěsněním víka jsem neovlivnil chod čovky, ale zajistil její odvětrání kanalizačním potrubím nad střechu domu. Drobná vychytávka stojící pár korun a řešící nejedno zklamání po zapojení čovky.
Záznamy 04 z 4


Upozornění

Příspěvky vyjadřují názory jednotlivých přispěvatelů a provozovatel těchto stránek nemůže ovlivnit jejich obsah vyhrazuje si však právo je dle vlastního uvážení odstraňovat.

Nepřijatelné jsou zejména nepřiměřené vulgarismy, urážky, propagace rasismu, fašismu, komunismu a jiných hnutí směřujících k potlačování lidských práv a svobod. Nepřípustná je též jakákoliv reklama.

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »